Millist varustust osta?

Alustavate mängijate küsimused ja juhised.
Vasta
DAE avatar
Admin
Saidi administraator
Postitusi: 4
Liitunud: 27 Okt 2020 22:37

POSTITUS ON TÄIENDAMISEL!

Pole varem mänginud airsofti? Soovitame enne isikliku varustuse ostmist kasutada mängul rendivarustust!
Kui palju maksab avaliku mängu pilet ja varustuse rent? Mängu pilet ja varustuse rent maksavad mõlemad keskmiselt 5-15€.
Kus avalikud mängud toimuvad? Infot mängude toimumise kohta jagatakse seltskondade poolt nii foorumites kui ka facebooki gruppides.


Millist relva valida?
Airsofti mängimist on rangelt soovituslik alustada automaatrelvaga, kindlasti mitte sniper-relvaga. Püstol ainult seljuhul, kui mängid ainult siseruumides (cqb). Üldjuhul automaatide hinnad algavad 100 eurost. Ära osta airsofti mängimiseks odavamaid nõrga väljalaske kiirusega relvi, sest need on mõeldud lastele kodustes tingimustes kasutamiseks.

HOP-UP: Relval peaks olema reguleeritav hop-up, mis annab kuulile vindi ning pikema lennu.

AKU: Relvaga on tihti kaasas NI-MH aku ja laadija, millega võib mängida esimestel mängudel, misjärel selgub, kas ja kuna on vaja võimsamat. Järgmine valik oleks LI-PO või LI-ION aku, millele on tarvis ka eraldi laadijat.

SALV: Enamasti on relval kaasas HI-CAP salv, mille mahutavus on keskmiselt 300-500 kuuli. Sellele valatakse pealt kuulid sisse ning hiljem tuleb salve all oleva rullikuga neid kuule üles kerida. HI-CAP salvedele on omane ka vabalt liikuvate kuulide klõbin relva liigutades. Teiseks variandiks on MID-CAP salved, mille laadimiseks on vaja kasutada kiirlaadijat ning nende mahutavus on 100-200 kuuli. Kuna MID-CAP salvedel kuulid liiguvad kindlas soones ja neid lükkab üks pikk vedru, siis neid salvesid pole vaja altpoolt kerida ja pole ka kolinat.

KIIRUS: Siseruumides (cqb) mängimiseks võiks relva jõud jääda 0.8 - 1.2J (90 - 110 m/s 0.20g kuuliga) vahele ning välitingimustes mängimiseks 1.2 - 1.6J (110 - 125 m/s 0.20g kuuliga). Isegi, kui soovitud relva kiirus ei ole sobiv, tuleks müüjalt uurida, kui keeruline ja kulukas on soovitud relva kiirust muuta. Kiiruste kohta täpsem informatsioon allpool. NB! m/s numbrid kehtivad ainult 0.20g kuuliga mõõdetuna!

MATERJAL/KAAL: Relva kered on valmistatud erineva kvaliteediga plastikust ja/või metallsulamist. Plastik-kere ei tohiks olla liiga õhuke ja rabe, aga õnneks enamus plastikud on asjalikud ning ei pea seda vältima. Mida rohkem metalldetaile, seda raskem relv.

ELEKTROONIKA: Tänapäeva relvad võivad olla üsna targad, kuid kõige olulisem komponent on MOSFET, mis tagab parema päästiku tundlikkuse ning hoiab ära klemmide sulamise 11.1v akude kasutamisel. Lisaks on kasutusel ka erinevaid programmeeritavaid lisasid, optilised päästiku sensorid, telefoni appid jne.

TUUNING: Enamik tehase seadistuses olevad relvad lasevad üsna sarnaselt, kuid soovi korral saab vahetada näiteks hammasrattaid ja/või mootori lasketiheduse tõstmiseks, hopikambri, hopup kummi ja sisetoru täpsuse tõstmiseks, vähendada hammasrataste loksumist, et relv "kiunuks" vähem jne.


Millist püstolit valida?
On tagasilöögiga ja tagasilöögita, on CO2 kapslitel ja greengas jõul toimivad püstolid. Tagasilöögiga püstolitel on rohkem liikuvaid detaile, mis tähendab, et vajavad ka rohkem hoolt ja tähelepanu ning kulutavad rohkem gaasi. Valimisel võiks arvestada, kui kergesti on varuosad kättesaadavad, nii salve kuulide kui ka gaasi täitmise mugavus, salve mahutavus ning kuidas relv käes istub. Lisaks, kas soovi korral on täppsihiku, lambi või summuti lisamise võimalus. Jälgima peab ka seda, et relv ei laseks liiga nõrgalt või tugevalt ehk relva jõud võiks jääda 0.7 - 1.2J (85 - 110 m/s 0.20g kuuliga) vahele. NB! m/s numbrid kehtivad ainult 0.20g kuuliga mõõdetuna!

Greengas eelised: kiire täitmine.
Greengas miinused: temperatuuritundlikum, suur balloon täitmiseks, vähem laske ühe täitmisega, nõrgem jõud.

CO2 eelised: väiksed kapslid, rohkem laske ühe täitmisega, vähem temperatuuritundlik, tugevam jõud.
CO2 miinused: aeglasem täitmine (kapsli vahetus).


Millist snaiprit valida?
Enamus snaipreid meie lettidel maksavad 100-300 eurot, aga paraku need ei ole üldjuhul siiski mängule minekuks, kuna nendel puudub eelis automaatrelva kõrval ehk laskeulatus on sama. Valmis snaipreid liigub lettidel vähe ja enamasti tuleb need lasta proffesionaalidel kokku panna ning hind tõuseb mitmekordselt. Populaarseimad valmislahendused on "novritsch" brändil, kuid sealgi tuleb teha õiged valikud ja mitte lasta ennast mõjutada müügi eesmärgil toodetud videodest. Videotest rääkides, siis snaipri roll on kaugel sellest, mida näed monteeritud videos.


Mis on HPA?
HPA (high pressure air) on platvorm, milles lükatakse kuul torust välja suruõhuga. See tähendab seda, et kui näiteks elektrilisel automaadil (AEG) tekitab õhu kompressiooni mootor, hammasrattad, kolb, silinder jne, siis HPA platvormil need komponendid puuduvad ja gearboxis on ainult HPA moodul. Peamiseks eeliseks on see, et ei vaja erilist hooldust ning soovitud kiiruse saavutamiseks peab reguleerima ainult seda, kui palju õhku balloonist välja tuleb, mis AEG-l tähendaks tavaliselt mitmete komponentide väljavahetamist. (see on kokkuvõttev info, detailsema informatsiooni jaoks pöörduda spetsialisti poole).


POSTITUS ON TÄIENDAMISEL!

Millist kaitsevarustust valida: prillid, mask, kiiver, riided, saapad, vest, kindad.
Millised kuulid valida: 0.12g ei sobi, kvaliteet, relva jõud, bio/plast.
Airsoft ei ole alati see, mida sa YouTube'st näinud oled.
Aususe mäng, prille ei võta ära, selgelt et said pihta, surnu ei räägi.
Vasta
  • Informatsioon
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline